تبلیغات


ساعت هاي هم زمان پخش

مدتي است که برام سئوال شده که چرا سخنراني هاي مذهبي که صبح ها از شبکه هاي دو، سه و قرآن پخش مي شه، همزمان با هم روي آنتن مي ره. جالب اينجاست که در بعضي روزها سخنران ها هم بعضا در دو شبکه يکي هستند و يا گاهي همه سخنران ها متبحر و شناخته شده و گاهي همه ناشناس و کم تجربه اند.


گويا اصلا هماهنگي لازم درباره پخش اين برنامه انجام نميشه و مشخص نيست که چرا اينگونه سخنراني ها در زمان هايي مثل ساعت6 تا 6:15 صبح پخش ميشه که خيلي ها در حال آماده شدن براي رفتن به سر کار هستند يا تا اون موقع از خونه بيرون رفتند و عده زيادي هم که خوابند.


انگار مسئولين مربوطه عادت کردند که بيشتر براي پخش سريال ها و عدم تداخل زماني اونها با هم برنامه ريزي کنند و شايد هم گمان مي کنند سخنراني هاي مذهبي فقط مخصوص ايام شهادت و سوگواريه و نبايد در بقيه ايام سال وقت خوب و پربيننده اي بهش اختصاص بدن.


بايد توجه داشته باشيم که همينطور که مردم به طنز، سرگرمي و سريال علاقه دارند، به گوش دادن سخنراني هاي مذهبي بويژه وقتي از زبون يک کارشناس ديني محبوب و عامل به دستورات دين باشه، هم علاقه دارند و توجه مي کنند. عده زيادي از مخاطبان سيما همون هايي هستند که اهل مسجدند و بعضي شب ها که در مساجد سخنراني هست، نيم ساعت تا يک ساعت بعد از نماز رو هم در اونجا مي مونند، پس وقتي در سيما هم چنين چيزي ببينند، استقبال خواهند کرد. علاوه بر اينکه اثرات موعظه اي و تربيتي اين سخنراني ها هم کم نيست و ان شاءالله از لحاظ معنوي و معرفتي جامعه رو ارتقا مي ده.


به اميد روزي که شاهد پخش بهترين برنامه ها و برنامه ريزي مناسب جهت پخششون در سيما باشيم.